Demarijäsenet kirkkovaltuustoon 2019 - 2022

06.03.2019

Janakkalan seurakunnassa kirkkovaltuustoon valitaan 27 jäsentä, jotka päättävät mm. toiminnan päälinjoista, taloudesta, rakennushankkeista ja viroista.  

Kirkkovaltuuston kausi kestää neljä vuotta. Seurakuntavaalit pidettiin marraskuussa 2018.

Demarijäsenet kirkkovaltuustossa 2019 - 2022 ovat:

Hakala Pentti

Heikkinen Anne

Kiukkonen Sirpa

Tamminen Kalevi 

 

11.06.2020Kunnanhallituksen puheenjohtajan Pirjo Alijärven puhe valtuustossa
30.11.2019SDP:n aloitteen myötä jaettu noin 800 liukuestettä
26.11.2019Muutoksia Demareiden johtoryhmään. Pirjo Alijärvi Janakkalan SDP puheenjohtajaksi.
12.11.2019Valtuusto hyväksyi talousarvion ja piti veroprosentit ennallaan.
21.05.2019Pirjo Alijärvi jatkaa kunnanhallituksen puheenjohtajana. Tomi Lindstén valtuuston ensimmäiseksi varapuheenjohtajaksi.
06.03.2019Demarijäsenet kirkkovaltuustoon 2019 - 2022
04.03.2019Tervetuloa mukaan toimintaan!
14.02.2019Uusi johtokunta valittu
23.04.2017Janakkalan SDP:n uudet valtuutetut
28.01.2017SDP:n uudistettu nuorisotakuu - tutustu täällä!

Siirry arkistoon »