Pirjo Alijärvi jatkaa kunnanhallituksen puheenjohtajana. Tomi Lindstén valtuuston ensimmäiseksi varapuheenjohtajaksi.

21.05.2019

Janakkalan kunnanvaltuusto valitsi 20.5.2019 uuden kunnanhallituksen toimikaudeksi 2019-2021. Kunnanhallituksen puheenjohtajana jatkaa Pirjo Alijärvi ja jäsenenä myös uudessa kunnanhallituksessa on Reijo Löytynoja. Heidän varajäseninään ovat Jaana Sorsa ja Mikko Viskari. Rauno Kurki on valittu vasemmistoliiton kunnanhallituksen edustajan Ari-Pekka Jaatisen varajäseneksi.

Tomi Lindstén on valittu puolestaan valtuuston ensimmäiseksi varajäseneksi. 

Onnea kaikille valituille!

30.11.2019SDP:n aloitteen myötä jaettu noin 800 liukuestettä
26.11.2019Muutoksia Demareiden johtoryhmään. Pirjo Alijärvi Janakkalan SDP puheenjohtajaksi.
12.11.2019Valtuusto hyväksyi talousarvion ja piti veroprosentit ennallaan.
21.05.2019Pirjo Alijärvi jatkaa kunnanhallituksen puheenjohtajana. Tomi Lindstén valtuuston ensimmäiseksi varapuheenjohtajaksi.
06.03.2019Demarijäsenet kirkkovaltuustoon 2019 - 2022
04.03.2019Tervetuloa mukaan toimintaan!
14.02.2019Uusi johtokunta valittu
23.04.2017Janakkalan SDP:n uudet valtuutetut
28.01.2017SDP:n uudistettu nuorisotakuu - tutustu täällä!
07.07.2014Pirjo Alijärvi Janakkalan ehdokas eduskuntavaaliehdokkaista käytävään puolueäänestykseen

Siirry arkistoon »